Nowoczesne Budownictwo Energooszczędne
Autor: Slawomir Nazimek
Temat w czasach szybko drożejącej energii, jest bardzo na czasie. Co znaczy: Nowoczesne Budownictwo Energooszczędne? Czym jest dziś takie budownictwo, i jak się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat?
Budownictwo pasywne i energooszczędne, rozpoczyna swoje życie już na etapie projektowania. Na stole kreślarskim architekta, konstruktora i projektanta. Nie bez znaczenia jest, świadomość i wola samego inwestora do wzniesienia takiego obiektu. Odpowiednio dobrane rozwiązania, przemyślane procesy budowlane, i sama technologia, sprawiają iż dom może być energooszczędny czy pasywny. Nie sam styropian na ścianie, decyduje o tym czy dom nasz będzie ciepły czy też nie. Możemy mieć i 30cm izolacji na ścianach, co samo w sobie jest wartością dobrą. Ale dom może tracić energię w postaci ciepła również do ziemi (wbrew temu, co się myśli, że ciepło ucieka tylko do góry). Pamiętajmy, nie grubość izolacji czyni dom ciepłym, tylko jej ciągłość a więc jakość jej położenia i montażu.
Dlatego tak ważne jest, odpowiednie zaprojektowanie wszystkiego.
Rozwiązaniem. które daje nam olbrzymi plus i to już na samym początku budowy, jest PŁYTA FUNDAMENTOWA. W stosunku do tradycyjnych fundamentów ławowych, posadowienie na płycie daje możliwość całkowitej eliminacji mostków termicznych. Zamykamy nasz fundament, szczelną warstwą termoizolacji, ale też hydroizolacji. I tutaj technologia, dała nam w ostatnim czasie fantastyczny produkt, jakim jest SZKŁO PIANKOWE.
Jego przyzwoite walory termiczne, doskonała wytrzymałość na duże obciążenia, odporność na ogień, na pleśnie, na grzyby i na wodę, to wszystko sprawia że idealnie nadaje się tam, gdzie występują wszystkie te niekorzystne warunki, czyli pod PŁYTĘ FUNDAMENTOWĄ.
Samo rozwiązanie z posadowieniem domu czy dowolnego budynku na fundamencie płytowym, jest idealnym rozwiązaniem konstrukcyjnym, jak również pod względem termoizolacyjności. A cenowo, wbrew temu co można powszechnie usłyszeć, posadowienie domu na płycie fundamentowej, nie jest wcale rozwiązaniem droższym aniżeli na tradycyjnym fundamencie ławowym. Jeśli dodać do tego szybkość wykonania takiej płyty, która wynosić może nawet 4 dni (przykładowa płyta 100m2 - zbrojenie mieszane), to otrzymujemy rozwiązanie idealne czasowo, ekonomicznie i termicznie.
Zapraszam do kontaktu po więcej informacji.
Płyty Fundamentowe, Domy Pasywne.
Zapraszam do kontaktu: 530801769
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.