piątek, 19 listopada 2021

3 Niezwykłe Typy Materacy Do Sypialni

Co takiego jest właśnie w tych materacach, że uważa się je za tak wyjątkowe i niezwykłe? I w jaki sposób dzięki nim możesz dramatycznie podnieść komfort swojego snu? Wszystko za sprawą zapierającej dech w piersiach technologii, która przemienia Twoje łóżko w prawdziwą aparaturę do wypoczynku.

Czasy, kiedy ludzie spali byli jak i byle gdzie mamy już za sobą. Odchodzą w przeszłość wraz z niesławną wersalką: meblem, który jest odpowiedzialny za to, że tak wiele osób z rozrzewnieniem wspomina okres, gdy ich kręgosłup był jeszcze w dobrej formie.

Teraz, do konieczności zaopatrzenia swojego łóżka w profesjonalny materac nie trzeba nikogo przekonywać. Wygodnych materacy jest na rynku sporo – i jest z czego wybierać.

Niewiele osób wie jednak, nawet dziś, jak zaawansowana technologicznie jest branża zajmująca się zapewnieniem ludziom warunków do dobrego snu. I jakie niezwykłe materace są produkowane. Poznaj trzy z nich. Nowoczesne. Zachwycające. I – co najważniejsze – dostępne w sprzedaży w Polsce.

Tak, jeśli masz ochotę, możesz zafundować sobie jeden.

Materace termoelastyczne piankowe

Te materace obrosły legendą, jako że ich wynalazcą jest NASA, amerykańska agencja kosmiczna. To działa na wyobraźnię. Zwłaszcza, że właściwości materacy termoelastycznych są tak inne od wszystkich pozostałych.

Materace kosmiczne? Można tak to ująć.

Co jest w nich takiego niezwykłego? Reagują na ciepło. Wystarczy, że się położysz, a materac zaczyna odbierać ciepło, które emituje Twoje ciało. Materac ugina się pod wpływem Twojego ciężaru w tej samej chwili, kiedy się kładziesz i tak jak inne materace, dopasowuje się do ciała pod wpływem takiego nacisku. Ale potem, następuje dalsze dopasowanie właśnie pod wpływem wyemitowanego przez Ciebie ciepła. Aby ulepszyć osiągnięty efekt.

Jest to jakby takie „drugi etap” dopasowania, który znakomicie podnosi wygodę odpoczynku. Do tego stopnia, że materace termoelastyczne stosuje się czasem w profilaktyce odleżynowej.

Przykładem materaca termoelastycznego jest na przykład „Czuła Jest Noc (ME)”, model posiadający aż 7cm pianki wrażliwej na ciepło.

Materace termoelastyczne lateksowe

To, co wydawało się zarezerwowane tylko dla specjalnych, drogich pianek, udało się zawłaszczyć także niektórym producentom lateksu. Powstał lateks typu „memo”. Lateks termoelastyczny.

Mówi się o nim, że jest to lateks z pamięcią, ponieważ - jak każdy materiał termoelastyczny - zatrzymuje, jakby „zapamiętuje” na chwilę kształt osoby, która na nim leży. I kiedy wstaniesz z materaca z memolateksu, jeszcze przez moment możesz podziwiać – jeśli chcesz – odbicie Twojego ciała na płycie lateksu.

To wkrótce znika i powierzchnia materaca powraca do swojej pierwotnej postaci.

Materace z memolateksu, którego niezwykle udanym przykładem jest model „Markiza Memo”, łączą wszystkie zalety materacy lateksowych i termoelastycznych.

To wspaniale harmonijna kompozycja.

Materace z fizjolateksu

Ten materac nie posiada wrażliwości cieplnej, ale proponuje Ci wygodę osiągniętą na inny sposób. Blok lateksowy, stanowiący wypełnienie takiego materaca (sztandarowy model: "Sendar"), zaprojektowany został z uwzględnieniem tego, w jaki sposób ciało człowieka w pozycji leżącej wywiera nacisk na podłoże. I wiedzę tę wykorzystano już na najbardziej pierwotnym, materiałowym poziomie: przy tworzeniu bloku lateksowego.

Bo widzisz, wiele materacy posiada tak zwane strefy twardości. Dzięki nim pewne rejony materaca są bardziej miękkie, a inne bardziej twarde, w zależności od przeznaczenia. Czyli, w zależności od tego, czy przeznaczone są pod „cięższe”, czy pod „lżejsze” elementy ciała człowieka.
"Sendar" także posiada strefy twardości. Ale są one w nim tylko dodatkiem do czegoś, czego nie posiadają tradycyjne materace lateksowe.

Otóż lateks w materacu tego typu posiada zróżnicowaną gęstość. Najbardziej gęsty jest w części biodrowej materaca, a więc tam, gdzie nacisk na materac będzie największy. Odpowiednio mniejszą gęstość zastosowano w częściach skrajnych bloku lateksu.

A co najważniejsze – przejście między gęstościami odbywa się płynnie. Nie ma tam „schodków” gęstości. Budowa takiego materaca jest swoiście „naturalna”. Tak jak naturalna jest budowa ciała ludzkiego.

Typów i rodzajów materacy jest naprawdę dużo. Można się zagubić, próbując porównać, czym jeden model różni się od innego.

Ale te trzy typy i modele materacy odznaczają się na tle całej reszty.

Są prawdziwie niezwykłe.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

7 komentarzy:

  1. warto zadbać nie tylko o materace do sypialni ale też o praktyczne dekoracje np. narzuta hotelowa ochroni pościel przed zabrudzeniem, a małe poduszki mogą służyć jako tzw. jaśki lub tylko jako ozdoba

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny wpis. Powiem szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałem o tego typu materacach.

    OdpowiedzUsuń

  3. Wpis zawiera bardzo ciekawe informacje

    OdpowiedzUsuń
  4. Wybór materaca to ważna kwestia

    OdpowiedzUsuń
  5. zastanawiałam się właśnie jakie materace z Człuchowa kupić. jakie byście polecili dla osób które mają problemy z kręgosłupem i sztywnym karkiem - raczej te miękkie, dopasowujące się do kształtu ciała czy te twardsze, sztywniejsze?

    OdpowiedzUsuń
  6. Takie informacje są nie tylko ważne ale także bardzo pożyteczne.

    OdpowiedzUsuń

Budowa i remont domu - porównaj ceny