wtorek, 7 grudnia 2010

Główny cel odwodnień

Główny cel odwodnień


Autorem artykułu jest Radosław Witek




Podczas budowy domu musimy pamiętać o podstawach. Bardzo ważnym aspektem projektu domu jest system hydrauliczny. Taki system składa się z bardzo wielu części, zarówno widocznych gołym okiem jak i ukrytych w ścianach czy podłogach.

Podczas budowy domu musimy pamiętać o podstawach. Bardzo ważnym aspektem projektu domu jest system hydrauliczny. Taki system składa się z bardzo wielu części, zarówno widocznych gołym okiem jak i ukrytych w ścianach czy podłogach. Do pierwszej części zaliczamy aparaturę sanitarną, taką jak: kabina prysznicowa, wanna, muszla klozetowa, umywalka czy zlewozmywak. Z kolei do ukrytej: rury kanalizacyjne, kratki ściekowe czy baterie wodne.


Uogólniając większość ukrytych komponentów wchodzi w skład układu odwodnienia liniowego. System ten jest nieodzownym elementem każdej budowli, w której pojawia się woda bieżąca. Odwodnienie liniowe jest nie tylko zabezpieczeniem domu przed powodzią w razie awarii systemu wodnego. Może równie dobrze i skutecznie działać w innych dziedzinach. Całkowicie przypadkowo wyszło, że taki system może skutecznie przedsięwziąć działanie w walce z różnego rodzaju gryzoniami. Wiadomo nie od dzisiaj, że do naszych gospodarstw domowych dostają się szczury. Jednym z wejść dla nich były rury kanalizacyjne. Dlatego przedsiębiorstwa, które produkują liniowe odwodnienia poszły z duchem czasu i znalazły rozwiązanie w tej sprawie.


Kluczem do tego stały się działające na zasadzie zastawek klapki. Umożliwiają one przepływ wody i zanieczyszczeń tylko i wyłącznie w jednym kierunku, a mianowicie na zewnątrz. Klapki te najlepiej montować przy każdym wylocie rur. W ten sposób zapobiegniemy zapychaniu się tego system. Dzięki temu oszczędzimy sobie niepotrzebnych wydatków na hydraulika.


---

Mieszkania na sprzedaż Poznań



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Budowa i remont domu - porównaj ceny